Pentru a face legatura dintre echipamentele de achizitie de date si partea de procesare este nevoie uneori de un media convertor (convertor de mediu). Incercam sa oferim pe site un numar cat mai mare de tipuri de produse: convertor serial (RS-232 la RS-422/485), repetor serial, convertor serial la USB, convertor serial la fibra optica (multimode sau singlemode), convertor ethernet la fibra optica, convertor de la protocol M-Bus, CAN sau Profibus la serial, fibra optica sau wireless.

  Totusi, daca nu gasiti produsul dorit pe pagina, va rugam sa ne trimiteti un mesaj la Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., deoarece cu siguranta avem si alte solutii pentru aplicatii speciale.

  Daca aveti nevoie de conversie de protocol (exemplu Modbus la Profibus sau M-Bus la Modbus), vizitati sectiunea Gateway-uri.

 

Ethernet la Fibra Optica

IMC-101 inlocuit cu IMC-111
Convertor industrial de la Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 10/100BaseF(X).
Am inlocuit convertorul IMC-101 de la MOXA cu IMC-111. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
IMC-111
  • 1 port 10/100BaseT(X) cu auto-negociere si auto MDI/MDIX;
  • Asigura conversia Ethernet la fibra sau la slot SFP (modelul IMC-111PB);
  • Suporta LFP (Link Fault Pass-Through);
  • Suporta modurile full/half duplex;
  • Suporta transmisie tip store and forward;
  • Comutator DIP pentru alegerea setarilor;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 70 °C.

IMC-101G inlocuit cu IGMC-1011  
Convertor Gigabit de la Ethernet 10/100/1000 BaseT(X) la fibra optica 1000BaseX.
Am inlocuit convertorul IMC-101G de la MOXA cu IGMC-1011. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
IGMC-1011
  • 1 port10/100/1000BaseT(X) cu auto-negociere si auto MDI/MDIX;
  • Asigura conversia Ethernet la 1 port 1000Base-X multi-mode/single-mode sau slot SFP (IGMC-1011GP);
  • Suporta transmisie tip store and forward;
  • Alarma pe releu 1A @24V;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 70 °C.

IMC-P101 inlocuit cu IPMC-111  
Convertor industrial de la Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 10/100BaseF(X) cu PoE+ (IEEE 802.3at).
Am inlocuit convertorul IMC-P101 de la MOXA cu IPMC-111. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
IPMC-111
  • PoE+ conform standardului IEEE 802.3at (pana la 30W);
  • 10/100BaseT(X) auto-negociere si auto MDI/MDI-X;
  • Asigura conversia Ethernet la fibra sau la slot SFP;
  • Suporta LFP (Link Fault Pass-Through);
  • Suporta modurile full/half duplex;
  • Suporta transmisie tip store and forward;
  • Comutator DIP pentru alegerea setarilor;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 70 °C.

IMC-121
Convertor industrial de la 2 porturi Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 10/100BaseF(X).
IMC-121
  • 2 porturi 10/100BaseT(X), cu auto-negociere MDI/MDIX;
  • Variante pentru fibra multimode sau singlemode;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 70 °C.

PTC-101 inlocuit cu IMC-P111  
Convertor industrial de la Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 10/100BaseF(X) conform cu standardele IEC 61850-3 si TN50155.
Am inlocuit convertorul PTC-101 de la MOXA cu IMC-P111. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
IMC-P111
  • Standardele IEC 61850-3, IEEE 1613 si EN50155 pentru substatii electrice si transport feroviar;
  • 1 port10/100BaseT(X) cu auto-negociere si auto MDI/MDIX;
  • Asigura conversia Ethernet la fibra sau la slot SFP;
  • Suporta LFP (Link Fault Pass-Through);
  • Suporta modurile full/half duplex;
  • Suporta transmisie tip store and forward;
  • Alarma pe releu la intreruperea alimentarii;
  • Comutator DIP pentru alegerea setarilor;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 85 °C.

TRC-190 inlocuit cu RMC-1000  
Sasiu pentru convertoare media de tip slide-in.  
Am inlocuit sasiul TRC-190 de la MOXA cu RMC-1000.
RMC-1000
  • Sasiu de 19" pentru instalarea in rack;
  • 18 sloturi pentru aplicatii de densitate mare;
  • Suporta hot-swap pentru module si pentru sursa;
  • Alimentare redundanta;
  • Design fara componente in miscare.

Seria RMC-100  
Module slide-in pentru sasiu rack ce realizeaza conversia de la Ethernet la fibra optica.  
RMC-100
  • Hot-swap;
  • LFP (Link Fault Pass-through);
  • Suporta Store and Forwward;
  • Porturi cu auto negociere MDI/MDI-X;
  • Suporta moduri de operare half sau full duplex;
  • Comutatoare DIP pentru setarea functionarii;
  • Varianta cu 2 porturi Ethernet;
  • Varianta cu slot SFP;
  • Varianta cu porturi Gigabit;
  • Variante pentru fibra multimode sau singlemode;
  • Temperatura de functionare: -10~60°C.

IMC-21A inlocuit cu NS-200AF  
Convertor industrial de la Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 100BaseF(X)
Am inlocuit convertorul IMC-21A de la MOXA cu NS-200AF. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
NS-200F
  • 10/100BaseT(X) cu auto-negociere si auto MDI/MDI-X;
  • Modul de transfer Half/Full duplex;
  • Protectie la inversarea polaritatii;
  • Tensiunea de intrare cuprinsa intre +12 si +48 V CC;
  • Temperatura de operare extinsa (modelele T): -30 la 75°C;
  • Creat pentru a functiona in mediul industrial.

IMC-21 inlocuit cu NS-200F  
Convertor entry-level de la Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 10/100BaseF(X)
Am inlocuit convertorul IMC-21 de la MOXA cu NS-200F. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
NS-200F
  • 10/100BaseT(X) cu auto-negociere si auto MDI/MDI-X;
  • Modul de transfer Half/Full duplex;
  • Protectie la inversarea polaritatii;
  • Disponibil in variante multimod sau monomod (tip conector SC sau ST);
  • Suporta Store and forward;
  • Tensiunea de intrare cuprinsa intre +12 si +48 V CC;
  • Montabil pe sina DIN;
  • Temperatura de operare: 0 la 70 °C.

NS-200WDM  
Convertor de la Ethernet 10/100BaseT(X) la fibra optica 10/100BaseF(X) WDM
ns-200wdm
  • 10/100BaseT(X) cu auto-negociere si auto MDI/MDI-X;
  • Modul de transfer Half/Full duplex;
  • 1,4 Gbps largimea de banda a memoriei;
  • Motor de cautare integrat si adrese MAC de 1 K unicast dedicate;
  • Protectie la inversarea polaritatii;
  • Temperatura de operare 0 la 70ºC;
  • Montabil pe sina DIN.

OBU-10 inlocuit cu IBS-102FX   
Dispozitiv cu functie de bypass pentru fibra optica cu 2 canale.
Am inlocuit OBU-102 de la MOXA cu IBS-102FX. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
IBS-102FX
  • Suporta conexiuni pe fibra optica de tip Fast, Gigabit si 10 Gigabit Ethernet cu conectori LC;
  • Timp de comutare mai mic de 10ms;
  • In mod normal de operare, nu introduce intarzieri, nu afecteaza capacitatea de transmisie;
  • Alimentare redundanta de 12~48 Vcc;
  • Alarme: iesire pe releu; 
  • Carcasa din metal cu protectie IP30;
  • Pierderi reduse de insertie;
  • Poate fi montat pe sina DIN;
  • Temperatura de functionare cuprinsa intre -40 la 70°C.

 

Convertoare seriale

TCC-80/80I inlocuit cu I-7520A/AR  
Convertor bidirectional RS-232↔RS-422/485 cu izolatie optica de 3 kV
 Am inlocuit convertorul TCC-80 de la MOXA cu I-7520A. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
 i-7520a
  • Viteza de transmitere a datelor cuprinsa intre 300 si 115,2 Kbps;
  • Izolatie de 3 kVcc pe partea cu RS-232 (pentru I-7520A);
  • Izolatie de 3 kVcc pe partea cu RS-485 (pentru I-7520RA);
  • Protectie ESD pentru liniile de date ale lui RS-232, RS-422 si RS-485;
  • Temperatura de operare cuprinsa intre -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

TCC-100/100I inlocuit cu ISC-1112/1112-I
Convertor serial industrial, bidirectional: RS-232↔RS-422/485 cu izolatie optica de 3 kV
 Am inlocuit convertorul TCC-100 de la MOXA cu ISC-1112. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
ISC-1112
  • Suporta rate de transmisie si formate de date multiple;
  • Control Hardware automat al controlului directiei RS-485;
  • Rata de transmisie auto variabila 300 ~ 115200 bps;
  • Izolare pe canalele seriale de 3kV, pentru modelul ISC-1112-I;
  • Alimentare redundanta +9 ~ 30 VDC;
  • Afisaj cu LED-uri pentru alimentare, Tx si Rx;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temp. de functionare (-10 ~ 70 ℃).

I-7520/ I-7520R    
Convertor serial industrial, bidirectional: RS-232↔RS-485 cu izolatie optica de 3 KV
i-7520
  • Viteza de transmitere a datelor cuprinsa intre 300 si 115,2 Kbps;
  • Izolatie de 3 kVcc pe partea cu RS-232 (pentru I-7520);
  • Izolatie de 3 kVcc pe partea cu RS-485 (pentru I-7520R);
  • Protectie ESD pentru liniile de date ale lui RS-232 si RS-485;
  • Temperatura de operare cuprinsa intre -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

I-7520U4    
Convertor serial industrial, bidirectional: RS-232↔RS-485 izolat
I-7520U4
  • Driver independent pentru fiecare canal RS-485;
  • LED-uri pentru indicarea activitatii RxD/TxD;
  • Viteza de transmitere a datelor cuprinsa intre 300 si 115200 bps;
  • Rezistor terminal de 120 Ω pentru fiecare canal;
  • Temperatura de operare cuprinsa intre -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

Repetoare si izolatoare

TCC-120/120 inlocuit cu ISC-1212-I
Repetor RS-422/485 industrial, cu izolatie optica de 3 KV
 Am inlocuit repetorul TCC-120 de la MOXA cu ISC-1212-I. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
ISC-1212-I
  • Extinde distanta de transmisie cu 1,2km pentru RS-422/485;
  • Control automat al directiei datelor pe RS-485;
  • Protectie la supratensiune (3kV ESD RMS, pentru toate semnalele);
  • Suporta rate de transmisie si formate de date multiple;
  • Afisaj cu LED-uri pentru alimentare, Tx si Rx;
  • Loc pentru rezistori terminali;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temp. de functionare (-10 ~ 70 ℃).

I-7510    
Repetor RS-485 industrial, cu izolatie optica de 3 KV
i-7510
  • Regleaza automat viteza de transmisie a datelor in gama 300÷115,2 Kbps;
  • Izolatie de 3KV;
  • Protectie ESD pentru linia de date a RS-485;
  • Temperatura de operare intre: -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

I-7510A/ I-7510AR
   
Repetor RS-422/485 industrial, cu izolatie optica de 3 KV
i-7510a
  • Regleaza automat viteza de transmisie a datelor in gama 300÷115,2 Kbps;
  • Izolatie de 3KV;
  • Protectie ESD pentru linia de date a RS-485;
  • Temperatura de operare intre: -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

I-7513    
Hub/Repetor RS-485 industrial, cu izolatie optica de 3 KV
I-7513
  • Hub serial cu un port RS-485 de intrare si 3 porturi RS-485 de iesire;
  • Regleaza automat viteza de transmisie a datelor in gama 300÷115,2 Kbps;
  • Izolatie de 3KV;
  • Protectie ESD pentru linia de date a RS-485;
  • Temperatura de operare intre: -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

I-7514U    
Hub/Repetor RS-485 cu 4 canale izolate
I-7514U
  • Driver independent pentru fiecare canal RS-485;
  • LED-uri pentru indicarea activitatii RxD/TxD;
  • Viteza de transmitere a datelor cuprinsa intre 300 si 115200 bps;
  • Rezistor terminal de 120 Ω pentru fiecare canal;
  • Temperatura de operare cuprinsa intre -25 si 75°C;
  • Montabil pe sina DIN.

TCC-82 inlocuit cu I-7551
Izolator optic pentru dispozitive RS-232↔RS-232
 Am inlocuit izolatorul TCC-82 de la MOXA cu I-7551. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
i-7551
  • Izolatie de 3KV pentru toate canalele;
  • Viteza de transmitere a datelor cuprinsa intre 300 bps si 115,2 Kbps;
  • Protectie ESD la supratensiune;
  • Temperatura de operare: -25 la 75°C;
  • Detectia automata a vitezei de transmitere a datelor.

Serial la USB

UPort 1110 inlocuit cu I-7560    
Convertor de la USB la un port RS-232
 Am inlocuit convertorul UPort 1110 de la MOXA cu I-7560. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
i-7560
  • Compatibil cu USB 2.0;
  • Rata de transfer pe USB: 12Mbps;
  • Viteza de transfer pe RS-232: 115.2 Kbps;
  • Nu necesita IRQ;
  • Alimentare direct din portul USB;
  • Drivere disponibile: Win98/ME/2k/XP/2003/Vista si Linux;
  • Conector RS-232: DB9 tata.

UPort 1150/1150I inlocuit cu I-7561  
Convertor de la USB la un port RS-232/422/485, cu izolatie de 3 KV
 Am inlocuit convertorul UPort 1150 / 1150I de la MOXA cu I-7561. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
i-7561
  • Compatibil cu specificatiile standardului de comunicatie USB 1.1 si 2.0;
  • Port de intrare: USB;
  • Port de iesire:  RS-232/422/485;
  • Tensiune de izolatie: 3000 Vcc;
  • Regleaza automat viteza de transmisie, suporta rate de transfer diferite si multiple formate de date;
  • Maxim 256 de module pe un segment de retea RS-485, fara a folosi repetoare;
  • Maxim 2.048 de module pe ansamblul unei retele RS-485, utilizand si repetoare;
  • Instalare de tip: "Plug&Play";
  • Este alimentat prin intermediul magistralei USB;
  • Compatibil cu sistemele de operare: Windows 98/ME/2000/XP/Vista si Linux.

UPort 1250/1250I inlocuit cu I-7563  
HUB USB-Serial cu 3 porturi RS-485 cu izolatie optica de 3 KV
 Am inlocuit convertorul UPort 1250 / 1250I de la MOXA cu I-7563. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
i-7563
  • Compatibil cu specificatiile standardului de comunicatie USB 1.1 si 2.0;
  • Port de intrare: USB;
  • Porturi de iesire:  3 porturi RS-485;
  • Tensiune de izolatie: 3000 Vcc;
  • Izolatie fotocuplor: 2500Vrms;
  • Regleaza automat viteza de transmisie, suporta rate de transfer diferite si multiple formate de date;
  • Instalare de tip: "Plug&Play";
  • Este alimentat prin intermediul magistralei USB;
  • Compatibil cu sistemele de operare: Windows 98/ME/2000/XP/Vista si Linux.

UPort 1410 inlocuit cu ISC-4110U  
HUB USB-Serial cu 4 porturi RS-232
 Am inlocuit convertorul UPort 1410 si 2410 de la MOXA cu ISC-4110U. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
ISC-4110U
  • Complet compatibil cu specificatiile USB 2.0
  • Suporta transmisie Full-Duplex
  • Suporta semnalele RS-232:  RTS/CTS, DSR/DTR
  • Suporta rata de transfer de pana la 921.6Kbps
  • Protectie de 15 KV EDS pentru fiecare port serial
  • Alimentare prin USB cu un consum ultraredus de energie (<500mA)
  • Carcasa rigida IP-30 cu design de tip slim
  • Montare pe sina DIN sau wallmount
  • Temperatura de functionare (-40 ~ 70 ℃)
  • Driver pentru Windows / Win-CE / Windows Mobile / Linux pe 32 sau 64 de biti


UPort 1610 inlocuit cu ISC-8110U
 
HUB USB-serial la 8 porturi RS-232
 Am inlocuit convertorul UPort 1610 de la MOXA cu ISC-8110U. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
ISC-8110U
  • Complet compatibil cu specificatiile USB 2.0
  • Suporta transmisie Full-Duplex
  • Suporta semnalele RS-232:  RTS/CTS, DSR/DTR
  • Suporta rata de transfer de pana la 921.6Kbps
  • Protectie de 15 KV EDS pentru fiecare port serial
  • Alimentare prin USB cu un consum ultraredus de energie (<500mA)
  • Carcasa rigida IP-30 cu design de tip slim
  • Montare pe sina DIN sau wallmount
  • Temperatura de functionare (-40 ~ 70 ℃)
  • Driver pentru Windows / Win-CE / Windows Mobile / Linux pe 32 sau 64 de biti.


USB-2560    
HUB USB industrial cu 4 porturi
USB-2560
  • Compatibil cu specificatiile USB 2.0;
  • Are incorporat controler-ul de hub usb NEC uPD720114;
  • Are 4 porturi USB Downstream;
  • Suporta High-speed (480 Mbps) si Full-speed (12 Mbps);
  • Montabil pe sina DIN.

Serial la Fibra Optica

ISC-1310FB  
Convertor industrial de la RS-232/422/485 la fibra optica.  
ISC-1310FB  
  • Suporta mai multe viteze si formate de date;
  • Transmisie Full-Duplex pentru RS-232/422;
  • Schimbarea automata a vitezei de transmisie (50~921.6 Kbps);
 
  • Alegerea tipului de seriala prin comutator DIP;
  • Alimentare redundanta;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 70 °C.

ISC-1310FR  
Convertor industrial de la RS-232/422/485 la fibra optica, ce suporta topologie Ring.
ISC-1310FR
  • Suporta topologie Ring;
  • Suporta distante de pana la 5KM (Multi-Mode) si 40KM (Single-Mode);
  • Suporta mai multe viteze si formate de date;
  • Transmisie Full-Duplex pentru RS-232/422;
  • Schimbarea automata a vitezei de transmisie (50~921.6 Kbps);
  • Alegerea tipului de seriala prin comutator DIP;
  • Alimentare redundanta
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 75 °C.

ISC-1310FW  
Convertor industrial de la RS-232/422/485 la fibra optica, ce suporta tehnologie WDM bidirectionala.
ISC-1310FW
  • Suporta tehnologie WDM (Wave Division Modulation);
  • Suporta distante de pana la 40KM (Single-Mode);
  • Suporta mai multe viteze si formate de date;
  • Transmisie Full-Duplex pentru RS-232/422;
  • Schimbarea automata a vitezei de transmisie (50~921.6 Kbps);
  • Alegerea tipului de seriala prin comutator DIP;
  • Alimentare redundanta;
  • Montare pe sina DIN sau wallmount;
  • Temperatura de functionare: -40 ~ 75 °C.

RocketLinx MC5001  
Convertor industrial de la RS-232/422/485 la fibra optica.  
Am inlocuit convertorul TCF-142 de la MOXA cu RocketLinx MC5001. Aceeasi calitate si garantie, la un pret redus!
RocketLinx MC5001 
  • Convertor media 3-in-1 RS232/422/485 la fibra optica;
  • Configurare usoara a tipului de seriala folosind comutator DIP;
  • Suporta distante de pana la 5KM (Multi-Mode) si 40KM (Single-Mode);
  • Suporta topologie Peer-to-Peer;
  • Suporta topologie de tip inel;
  • Detecteaza automat rata de transfer si directia;
 
  • Rata de transfer de pana la 921Kpbs;
  • Protectie 15KV ESD pentru linia seriala;
  • Terminator de linie 120 ohm incorporat;
  • Doua moduri de alimentare: 24Vca (12 la 32Vca) sau 24Vcc (12 la 48Vcc), cu protectie la inversarea polaritatii;
  • Carcasa metalica, IP30;
  • Montare pe panou sau sina DIN;
  • Temperatura de operare -20° la 70°C.

I-2541    
Convertor industrial de la RS-232/422/485 la fibra optica multimode.
i-2541
  • Extinde distanta de transmisie pana la 2 Km;
  • Viteza de transmitere a datelor seriale: 300-115200 bps;
  • Protectie ESD pentru liniile RS-232/422/485;
  • Izolare optica de 3570 Vrms;
  • Temperatura de operare intre -25 la 75°C.
  • Montabil pe sina DIN.

 

M-Bus

I-7590    
Convertor de la RS-232/422/485 la M-Bus.
I-7590
  • Viteza seriala si viteza pe M-Bus pot fi configurate separat;
  • Are 10 viteze de transmisie implicite si 6 viteze de transmisie definite de utilizator;
  • Accepta pana la 100 dispozitive slave pe  M-Bus;
  • Comunicatie transparenta;
  • Watchdog interior;
  • Permite actualizarea firmware-ului prin portul RS-232;
  • Rezistente de bias ajustabile pentru RS-422 si RS-485 reglabile prin comutator;
  • Protectie la supracurent si scurt-circuit pe portul M-Bus;
  • Izolatie optica 3750 Vrms pe portul M-Bus;
  • Protectie ± 4 kV ESD;
  • Protectie la inversarea polaritatii alimentarii;
  • Montabil pe sina DIN;
  • Temperatura de operare intre -25 si 75°C.

     
Convertor de la Ethernet la M-Bus.
Ethernet-MBus
  • Conversie transparenta intre M-Bus si reteaua Ethernet;
  • Suporta diferite viteze pentru transmiterea datelor pe M-Bus: pana la 38.400 bps;
  • Versiuni ce suporta intre 20 si 250 echipamente slave pe M-Bus;
  • Alimentare AC sau DC (15 ~ 21 VAC ; 18~35 VDC);
  • Prezinta izolare galvanica;
  • Montabil pe sina DIN;
  • Temperatura de operare intre -40 si 85°C.

CAN

I-7540-WF
Convertor de la CAN la Wi-Fi
I-7540-WF
  • Compatibil cu standardul IEEE 802.11b/g;
  • Transmite date wireless prin intermediul retelei WLAN;
  • Prezinta 2 moduri de operare: infrastructura si ad-hoc;
  • Conexiune point-to-point sau multi-point prin intermediul retelei LAN wireless;
  • Suporta criptare WEP, WPA si WPA2 pentru reteaua LAN wireless;
  • Compatibil cu CAN 2.0A si 2.0B;
  • Conecteaza retelele CAN prin intermediul unei punti (bridge) WLAN;
  • Comunicatie eficienta: o cale: pana la 700 fps (client -> server, server -> client), doua cai: 350 fps (client <=> server);
  • Comunicatie wireless: 100 m (fara PA) si 300 m (cu PA).

I-7530A    
Convertor de la RS-232/422/485 la CAN
I-7530-G
  • Compatibil cu specificatiile CAN 2.0A si B;
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2;
  • Suporta diferite viteze de la 10 Kbps la 1 Mbps;
  • Jumperi pentru rezistentele terminale de 120 Ω;
  • Watchdog;
  • Parametrii de comunicatie prin RS-232/422/485 si CAN sunt configurabili software;
  • Indicatori pentru eroare cu alimentarea sau fluxul de date pentru CAN si RS-232/422/485;
  • OEM pentru standardul ISO 11898-3;
  • Buffer de 1000 frame-uri pentru CAN si de 900 pentru RS-232/422/485.

I-7530    
Convertor de la RS-232 la CAN
I-7530A
  • Compatibil cu specificatiile CAN 2.0A si B
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2
  • Suporta diferite viteze pentru transmiterea datelor: de la 10 Kbps la 1 Mbps
  • Jumperi pentru rezistentele terminale de 120 Ω
  • Parametrii de comunicatie prin RS-232 si CAN sunt configurabili software
  • Indicatori pentru eroare cu alimentarea sau fluxul de date pentru CAN si RS-232
  • Watchdog
  • OEM pentru standardul ISO 11898-3
  • Buffer de 1000 frame-uri pentru CAN si de 900 pentru RS-232

I-7531    
Repetor CAN izolat
I-7531
  • Compatibil cu specificatiile CAN 2.0A si B
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2
  • Viteza maxima de transmisie este de 800 Kbps
  • Izolatie optica de 2500 Vrms pentru semnalul CAN
  • Izolatie galvanica de 3000 V intre alimentarea modulului si cele 2 porturi CAN
  • Jumperi pentru rezistorii terminali de 120Ω ai magistralei CAN
  • 2 canale CAN
  • Detectarea automata a vitezei de transmisie
  • Pana la 100 de noduri pe fiecare port CAN
  • Montabil pe sina DIN

I-7532    
Punte (bridge) CAN izolata cu doua canale.
I-7532
  • Microprocesor la 72 MHz
  • Emitator-receptor CAN 82C250
  • Compatibil cu specificatiile CAN 2.0A si B
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2
  • Izolatie optica de 2500 Vrms pentru semnalul CAN
  • Izolatie galvanica de 3000 V intre alimentarea modulului si cele 2 porturi CAN
  • Jumperi pentru rezistorii terminali de 120Ω ai magistralei CAN
  • Watchdog
  • Distanta de transmisie de pana la 1 km pentru fiecare port CAN
  • Viteza de transmisie poate fi diferita prin cele 2 porturi CAN
  • Pana la 100 de noduri pe fiecare port CAN
  • Montabil pe sina DIN

I-7565    
Convertor de la USB la CAN
i-7565
  • Compatibil cu USB 1.1 / 2.0
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2
  • Suporta atat CAN 2.0A si CAN 2.0B
  • Nu necesita sursa de alimentare externa, el alimentandu-se prin portul USB
  • Emitator-Receptor CAN: 82C250
  • Vitezele de transmisie de pana la 1 Mbps pentru CAN si 921,6 Kbps pentru USB
  • Jumperi pentru resistorii terminali de 120 ohm
  • Watchdog

I-7565H1/I-7565H2    
Convertor inteligent de la USB la CAN
I-7565H1
  • Compatibil cu USB 1.1 / 2.0;
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2;
  • Suporta atat CAN 2.0A, cat si CAN 2.0B;
  • Nu necesita sursa de alimentare externa, el alimentandu-se prin portul USB;
  • Prezinta 1 sau 2 canale pentru magistrala CAN;
  • Pentru magistrala CAN, vitezele de transmisie sunt cuprinse intre 5 kbps si 1 Mbps, sau are o viteza predefinita de utilizator;
  • Jumperi pentru resistorii terminali de 120 Ω;
  • Watchdog incorporat.

I-7565-CPM    
Convertor de la USB la CANopen Master
I-7565-CPM
  • MT: Master;
  • Versiunea CANopen: DS-301 v4.02;
  • Control al erorilor: Node Guarding si Heartbeat protocol;
  • Permite receptionari EMCY;
  • Asigura functii PDO dinamice;
  • Suporta protocolul SYNC;
  • Suporta cateva tipuri de transimisie PDO;
  • Suporta protocolul de SDO descarcare/incarcare segmente;
  • Asigura viteze de transmisie standard pentru CANopen;
  • Permite pana la max. 10 dispozitive slave CANopen.

I-2532    
Convertor de la fibra optica la CAN
I-2532
  • Compatibil cu specificatiile CAN 2.0A si 2.0B
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2
  • Suporta viteze de transmisie de pana la 500 Kbps
  • Jumperi pentru rezistentele terminale de 120 Ω
  • Port de fibra optica de tip ST (Multi-mode)
  • Lungimea de unda: 850 nm
  • Pana la 100 de noduri pe portul CAN
  • Montabil pe sina DIN

I-2533    
Bridge de la CAN la fibra optica
I-2533
  • Emitator-receptor CAN 82C250;
  • Suporta specificatiile atat pentru CAN 2.0A, cat si pentru CAN 2.0B;
  • Compatibil cu standardul ISO 11898-2;
  • Comutator incorporat pentru selectarea rezistorului terminal de 120 Ω;
  • Extinde distanta de transmisie pana la 2 Km;
  • Izolare optica de 2500 Vrms pentru CAN;
  • Izolarea galvanica de 3 kV intre sursa de alimentare si canalul CAN;
  • Temperatura de operare intre -25 la 75 ℃;
  • Montabil pe sina DIN.

PROFIBUS

PROFI-2542   
Convertor industrial de la PROFIBUS la fibra optica singlemode.
PROFI-2542-SC
  •  Detectarea automata a ratei de trafer si viteza de transmitere a datelor de pana la 12 Mbps;
  • Pana la 32 de echipamente pe segment pe partea PROFIBUS;
  • Conector SC pentru fibra optica singlemode (1310nm);
  • Izolatie pe partea de PROFIBUS de 3 kV;
  • Protectie ESD de 4 kV;
  • Protectie la inversarea alimentarii;
  • Extinde distanta de transmitere prin PROFIBUS la max. 10 km;
  • Montare pe sina DIN;
  • Temperatura de operare intre -25 si 75°C.

PROFI-2541    
Convertor industrial de la PROFIBUS la fibra optica multimode.
PROFI-2541-SC

 

  • Detectarea automata a ratei de trafer si viteza de transmitere a datelor de pana la 3 Mbps;
  • Pana la 32 de echipamente pe segment pe partea PROFIBUS;
  • Conector SC sau ST pentru fibra optica MultiMode (850nm);
  • Izolatie pe partea de PROFIBUS de 3 kV;

 

  • Protectie ESD de 4 kV;
  • Protectie la inversarea alimentarii;
  • Extinde distanta de transmitere prin PROFIBUS la max. 1,4 km;
  • Montare pe sina DIN;
  • Temperatura de operare intre -25 si 75°C.

 


I-7550    
Convertor de la PROFIBUS la RS-232/422/485.
I-7550-2
  • Protocol PROFIBUS: DP-V0 Slave
  • Suporta diferite viteze pentru transmiterea datelor: de la 9,6 Kbps la 12 Mbps
  • Setarea ratei de transmisie se face automat
  • Setarea adresei pentru reteaua PROFIBUS de face prin comutatoare DIP
  • Indicatori pentru eroare cu alimentarea sau fluxul de date pentru PROFIBUS si RS-232/422/485
  • Watchdog

 I-7550E    
Convertor de la PROFIBUS la Ethernet.  
 I-7550E
  • Protocol PROFIBUS: DP-V0 Slave;
  • Suporta diferite viteze pentru transmiterea datelor: de la 9,6 Kbps la 12 Mbps;
  • Setarea ratei de transmisie se face automat;
  • Setarea adresei pentru reteaua PROFIBUS de face prin comutatoare DIP;
  • Indicatori pentru eroare cu alimentarea sau fluxul de date pentru PROFIBUS si RS-232/422/485;
  • Watchdog;
  • Izolatie 3000 V CC pe partea de PROFIBUS;
  • Temperatura de functionare: -25 la 75°C.